Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Miejski w Kamieniu Pomorskim
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

Działalność Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Kamieniu Pomorskim

Na terenie gminy Kamień Pomorski odbiór i transport odpadów zmieszanych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych prowadzony będzie przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Szczecińskiej  2 w Kamieniu Pomorskim.

Właściciele nieruchomości niezamieszkałych (w tym nieruchomości na terenie których prowadzona jest działalność gospodarcza) mają obowiązek samodzielnie podpisać umowę z firmą odbierającą odpady i złożyć oświadczenie w naszym urzędzie z kopią umowy.

 

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – PSZOK.
Punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych jest prowadzony przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o przy ul. Szczecińskiej 2 w Kamieniu Pomorskim. Mieszkańcy zainteresowani przekazaniem odpadów segregowanych (wymienionych poniżej) mogą je przekazać, pod warunkiem samodzielnego dostarczenia (transportu) tych odpadów do PSZOK.

Odpady można dostarczać do PSZOK w terminie: od poniedziałku do piątku od 7.00 do 15.00

W PSZOK przyjmowane są odpady segregowane: przeterminowane leki i chemikalia, zużyte baterie i akumulatory, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, meble i inne odpady wielkogabarytowe, zużyte opony, odpady zielone, a także segregowane odpady komunalne w następujących frakcjach: papier, szkło, tworzywa sztuczne, odpady wielomateriałowe, odpady ulegające biodegradacji.

Odpady budowlane i rozbiórkowe – kontener można zamówić odpłatnie w PGK Sp. z o.o. Cennik usług w zakresie odbioru odpadów budowlanych znajduje się na stronie www.pgkkamien.pl

Zagospodarowanie odpadów komunalnych
Odpady komunalne zebrane z terenu Gminy Kamień Pomorski przekazywane są do stacji przeładunkowej w Mokrawicy. W celu dalszego zagospodarowania odbierane są przez Regionalny Zakład Gospodarowania Odpadami w Słajsinie 30, 72-200 Nowogard zarządzany przez Celowy Związek Gmin R-XXI, ul. Plac Wolności 5, 72-200 Nowogard, którego Gmina Kamień Pomorski jest członkiem.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Balbina Kaczanowska 02-10-2018 09:58:31
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Anna Stanaszek-Kaczor 02-10-2018
Ostatnia aktualizacja: Balbina Kaczanowska 02-10-2018 09:58:31