Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Miejski w Kamieniu Pomorskim
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

NABÓR WNIOSKÓW NA DOFINANSOWANIE USUWANIA WYROBÓW ZAWIERAJĄCYCH AZBEST na rok 2021

azbestW roku ubiegłym dzięki dofinansowaniu ze środków z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Szczecinie oraz budżetu Gminy Kamień Pomorski kolejny raz realizowany był program usuwania wyrobów zawierających azbest z posesji mieszkańców, którzy złożyli wnioski o dofinansowanie. Prace wykonane zostały przez specjalistyczną firmę wyłonioną przez Gminę, która zdemontowała, wywiozła i zutylizowała około 43 ton szkodliwego azbestu. 

Przypominamy, iż zgodnie z prawem, Polska ma czas na całkowite pozbycie się azbestu do roku 2032.

W związku z powyższym Burmistrz Kamienia Pomorskiego informuje, iż Gmina Kamień Pomorski zamierza starać się ponownie o dofinansowanie na demontaż, zbieranie, transport oraz unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest z nieruchomości zlokalizowanych na terenie Gminy Kamień Pomorski.

Wysokość dofinansowania może wynieść do 100% kosztów zadania. Warunkiem uruchomienia programu będzie decyzja o przyznaniu środków zewnętrznych Gminie Kamień Pomorski przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Szczecinie.

Wnioski o dofinansowanie prac można pobrać na stronie https://bip.kamienpomorski.pl/dokumenty/1855

Wypełnione i kompletne wnioski należy składać do Urzędu Miejskiego w Kamieniu Pomorskim, ul. Stary Rynek 1, 72 – 400 Kamień Pomorski poprzez wrzucenie ich do skrzynki podawczej znajdującej się na drzwiach Urzędu, zeskanowane drogą elektroniczną na skrzynkę um@kamienpomorski.pl, bądź przez ePUAP do dnia 22 lutego 2021 r.   

UWAGA! Zakup i wykonanie nowego pokrycia dachowego, w przypadku demontażu dachu – nie są objęte dofinansowaniem!

 Więcej informacji można uzyskać pod nr telefonu 91 38 23 963.

 Program realizowany będzie po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku Gminy Kamień Pomorski o dofinansowanie zadania związanego z realizacją „Programu usuwania wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Kamień Pomorski ” przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. W przypadku, gdy wniosek Gminy nie zostanie zakwalifikowany do realizacji przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska Gospodarki Wodnej, niniejszy nabór wniosków zostanie unieważniony.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Balbina Kaczanowska 20-01-2021 13:04:15
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Mateusz Borowy 20-01-2021
Ostatnia aktualizacja: Balbina Kaczanowska 20-01-2021 13:07:57