Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Miejski w Kamieniu Pomorskim
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

Zawieszenie terminów wynikających z Kpa

Szanowni Państwo,

W związku z obecnie obowiązującą treścią ustawy tzw. tarczy antykryzysowej informujemy, że terminy przewidziane przepisami prawa administracyjnego do dokonania niektórych czynności urzędowych jak i terminy w sprawach sądowoadministracyjnych, które to terminy nie upłynęły do dnia 31 marca 2020 r. uległy – na mocy ww. ustawy – zawieszeniu na okres obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii ogłoszonego z powodu COVID – 19. Terminy te biec będą w dalszym ciągu od dnia zakończenia tego okresu. Jednocześnie informujemy, że terminy, których bieg normalnie rozpocząłby się od dnia 31 marca 2020 r. nie rozpoczynają swojego biegu aż do zakończenia ww. okresu.

Powyższa regulacja dotyczy w szczególności terminów zakreślanych przez organy administracji publicznej do dokonania czynności w toku postępowań administracyjnych (przykładowo zakreślonych w trybie art. 10 Kpa) i terminów wniesienia środków zaskarżenia, tj. odwołań od decyzji administracyjnych, zażaleń czy skargi sądowoadministracyjnych. 

UWAGA: zawieszenie terminu oznacza, że biegnie on po zakończeniu ww. okresu  w dalszym ciągu , nie zaś od początku! Przykładowo termin 14-dniowy, z którego do 31 marca upłynęło 10 dni, po zakończeniu ww. okresu biec będzie jeszcze tylko przez 4 dni.

Szczegółowe regulacje w tym zakresie znajdą Państwo w treści art. 15zzr i 15 zzs ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Balbina Kaczanowska 09-04-2020 10:38:30
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Anna Stanaszek-Kaczor 09-04-2020
Ostatnia aktualizacja: Balbina Kaczanowska 14-07-2020 12:59:23